Square Enix, NFT Planlarını Hızlandırmayı Düşünüyor

Japonya’daki ilk Ethereum NFT’LERİNİ sattıktan sonra Square Enix, blockchain planlarını hızlandırmayı planladığını işaret ediyor.

Geleneksel video oyunu yayıncıları NFT’LERİ ve kripto oyunlarını benimsemeye başlıyor. Electronic Arts ve Ubisoft gibi oyun platformu devleri son günlerde ilgilerini dile getiriyor ve NFT sektörüne giriş yapıyorlar. Şimdi ise ünlü “Final Fantasy” nin Japon yayıncısı Square Enix NFT serüvenine katıldı.

6 Kasım 2021 tarihinde, Square Enix altı aylık dönemin finansal brifing sırasında, “Tomb Raider” ve “Dragon Quest” i de yayınladı. Şirket bu brifing sırasında koleksiyonlar ve blockchain odaklı video oyunları sunarak NFT alanını daha fazla keşfetmek istediklerini açıkladı.

Yaratıcı hikaye oyunları yayıncısı kısa süre önce geliştirdiği Double Jump ile ortaklaşa bir deneme çalışmasıyla NFT pazarına giriş yapmıştı. ‘Tokyo /MCH +’ ve Square Enix, Japonya’da video oyunu ve anime Shi-San-Sei Million Arthur’a dayanan bir kart koleksiyonu paylaşmıştı. Bu Koleksiyon Ethereum’un üstünde katman-2 ölçekleme çözümü olan Immutable X’e basılan NFT dijital ticaret kartlarını içeriyor.

Square Enix’in raporuna göre, NFT kartları 14 Ekim’de piyasaya sürüldü ve kısa sürede satıldı. Şirket, Yahoo Japan tarafından oluşturulan bir pazar yeri ve popüler mesajlaşma uygulaması Line’ın bir yan kuruluşu olan LVC ile ortaklaşa çalışıyor. Enix, LVC aracılığıyla ikincil piyasa ticareti desteği eklemeyi ve ardından NFT’LER etrafındaki diğer girişimleri keşfetmeyi planlıyor.

Yaptıkları açıklamada şunları söylediler:

Nft’lerin varlıklarımızla yüksek yakınlığa sahip olduğunu kabul ediyoruz. Konsept aşamasını bitirdik. Tam ticarileşme aşamasına geçeceğiz.

NFT’lerin işlevi, bir ticaret kartı, illüstrasyon, video dosyası veya işlevsel bir video oyunu ögesi olsun, nadir bulunan dijital sahiplik tapusu gibidir. NFT sektörü bu yılın başında patladı ve yıl sonuna doğru daha da hızlandı. DappRadar verilerine göre sadece 3. çeyrekte 10.67 milyar dolar ticaret hacmine ulaştı.

Square Enix Yeni Nesil Oyunlar mı Yapacak?

Square Enix, şu anda “blockchain oyunlarına sağlam bir giriş yapmayı düşündüğünü” belirtti. Ayrıca oyun oynamaya dahil olan insanlar için giderek daha çeşitli teşvik profili oluşması dijital eğlence için “değişen bir ortam” olduğunu da dile getirdi.

Açıklamanın devamında şu sözleri söylediler:

Oyunlar merkezden merkezi olmayan biçimlere daha da yöneliyor. Geleneksel olarak yaptığımız içerik oluşturma türüne ek olarak, merkezi olmayan bir içerik biçimi olarak token ekonomilerine dayanan blockchain oyunlarına odaklanacağız.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.