Squid Game (SQUID) Fiyatı Yüzde 99 Oranında Düştü!

Netflix dizisinden esinlenen  Squid Game Token, bu haftanın başlarında piyasaya sürüldüğünden beri % 45.000 büyüme sergilemişti ve bir gece de %99 değer kaybetti.

Squid Game (SQUID) token hakkında çok fazla dolandırıcılık uyarı yapılmıştı. Yatırım yapan kişiler paralarını çekemiyor diye şikayet ediyordu. Ancak SQUID tokenın fiyatı artmaya devam etti. 5 dolar civarında işlem gören token önce 90 dolara oradan 2856 dolara kadar yükseldi. Sonrasında ise dakikalar içinde 0.0054 dolara kadar düştü.

Düşme öncesinde Twitter, platform üzerindeki SQUID ile ilgili hesaplara ‘şüpheli’ ibaresi koymuştu. Twitter’ın işleminden kısa süre sonra %99’luk düşüş gerçekleşti.

SQUID token hakkında CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong, ‘büyük olasılıkla bir dolandırıcılıktır’ yorumunda bulunmuştu.

Kripto para topluluklarındaki uyarılar insanların SQUID’a girmesini engelleyemedi. Fiyattaki astronomik kazançlar görmesi sonuncundan daha fazla kişi girmesiyle birkaç dakika içinde 2856 dolara kadar yükseldi.

SQUID Token Hakkında Her Yer Uyarı Veriyordu

29 Ekim Cuma günü yaptığımız haberde de yatırımcıların paralarını çekemediğini yazmıştık.

Twitter kullanıcısı Crypto Tyrion, web sitesinde adı geçen Squid Game token kurucularının büyük profesyonel ağ Linkedın’de olmadığını gözlemlemişti. Ayrıca Squid Game token’ın Twitter yorumlarını engellediğini de vurguladılar. Kripto Tyrion, ”Yüzde 100 rug pull” demişti.

SQUID token geçen hafta PancakeSwap ve DODO’da işleme başlamıştı. En yüksek değerine ulaştıktan sonraki sabah internet sitesi, sosyal medya hesapları ve para bir anda kayboldu. Bir adres 2 milyar dolarlık SQUID tokenları BNB token ile değiştirdi.

Resmi Telegram kanalında da işler benzer şekildeydi. Sadece yöneticilerin konuşmasına izin verilen grupta, son duyuru olarak şunlar söylendi:

Squid Game Geliştiricisi, dolandırıcılardan bunaldığını ve stresle baş edemediği için projeyi yürütmeye devam etmek istemiyor. Oyunun tüm kısıtlamaları ve işlem kuralları kaldırılmak zorundadır. Size karşı yapılan herhangi bir rahatsızlık için özür dileriz.

Şimdi tokenın geçmişine baktığımızda riskler çok açıktı. Site ve white paper gramer ve yazım hatalarıyla doluydu. Ayrıca Elon Musk’ın sahte onayları da kullanılmıştı. Ancak en barizi tokenları satın alabiliyor olmanız fakat satamıyor olmanızdı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.