Stephen Curry, NFT Ayakkabılarını Satışa Çıkardı!

Stephen Curry, geçtiğimiz günlerde NBA tarihinin en çok üçlük atan oyuncusu olmuştu. Daha önce Allen Curry’de bulunan rekoru 2974 adet üçlük atarak geçen Curry, tarihe ismini altın harflerle yazdırdı. Bu rekorunu kutlamak için ise alışılagelmiş bir yöntem seçmedi!

“Metaverse Evreni İçin 2974 Adet Genesis Cury Flows NFT Ayakkabısı”

Dünyaca ünlü basketçi Stephen Curry 2974 adetlik atışını taçlandırmak için metaverse evreninde kullanıcıların giyeceği 2974 adet Genesis Curry Flows adındaki NFT ayakkabılarını satışa çıkararak herkesi hayrete düşürmeyi başardı. Opensea üstünden satışa çıkarmasıyla tükenmesi bir olan bu ayakkabılar fiyatlarıyla da dudak uçuklattı. Ayakkabıların fiyatları değişkenlik gösterse de minimum fiyat 333 dolar değerinde. Satış sonrasında Stephan Curry, elde ettiği gelirleri spora erişimi kolaylaştırmak için çalışan organizasyonlara bağışlayacağını ifade etti.

Stephan Curry yaptığı açıklama şunları söyledi:

Bu anı, tüm hayranlarımla ve yıllardır beni destekleyen kişilerle paylaşabildiğim için gerçekten minnettarım.

Stephen Curry

Metaverse Dünyasında Moda

Opensea üzerinden satılan NFT kıyafetlere ilgi gün geçtikçe artıyor. Her yerde olduğu gibi Metaverse dünyasında da moda kavramı yaygınlaşacak gözüküyor. Metaverse dünyasında var olduğumuzda da rüküş gözükmek istemeyiz herhalde. Hal böyle olunca Metaverse dünyasında giyeceğimiz şık kıyafetlere de ihtiyacımız olacak. Stephan Curry’nin Opensea üzerinden sattığı ayakkabıları alan kullanıcılar NFT ayakkabılarını Gala Games, Sandbox ve Decentraland platformlarında da kullanabilecekler. Yani tek bir NFT ürününü farklı metaverse dünyalarında kullanmamız mümkün olacak.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.