Suudi İngiliz Bankası Ripple ile Anlaştı!

Suudi İngiliz Bankası (SABB), kurumsal müşterilerine hızlı ödeme sağlamak için Ripple’ın teknolojisini kullanacağını açıkladı.

2019’da başlarında SABB, Saudi British Bank’ın Hindistan ve Sri Lanka’ya transfer yapmasına teknolojisiyle yardımcı oldu. SABB, Ripple ağını kullanan ilk Suudi bankası olmasının yanında aynı zamanda kurumsal müşterileri için gerçek zamanlı USD hesaplaması sunan bölgedeki ilk banka olduğunu açıkladı.

Ripple’ın Asya bölgesi direktörü olan Brooks Entwistle, ortaklığın genişlemesi sayesinde bölgedeki şirketler ve tüketiciler bol miktarda fayda sağlayacağını söyledi ve daha sonra şunları ekledi:

SABB ile ortaklaşa bir pazar için de bulunmaktan bizi güçlendiriyor. Bölgedeki tüketicilerin işlerini daha kolaylaştırmak ve uzun süredir devam eden ortaklığımızı sürdürmek bize heyecan veriyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Orta Doğu şirketlerinin büyüme potansiyelinin daha büyük olduğunu söylemişti. Ardından da Orta Doğu bölgesine yönelmiş gibi duruyor. Ripple ayrıca Orta Doğu’nun yanında Afrika bölgelerinde de faaliyet göstermeye başladı.

Geçen yıla oranla bu sene Ripple, Orta Doğu bölgesindeki ticari faaliyetlerini 5 kattan fazla arttırmış durumda.

SABB Kurumsal ve Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Majed Najm konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

SABB, ileri teknoloji çözümlerini benimseme, en iyi bankacılık hizmetlerini sunma ve müşterilerimiz için zaman ve emek tasarrufu sağlayan çözümleri uyarlama konusunda her zaman ilk sırada olmuştur. Bu tür girişimler aynı zamanda Banka müşterilerinin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca lider konumumuzu korumaya ve bankamızın Krallıkta lider küresel banka olma vizyonunu desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Ripple’ın SEC ile XRP Gayrimenkul mü Davası Devam Ediyor Peki XRP menkul kıymet mi?

Bu konuda en güzel anlatım bizce Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konuk olarak katıldığı Fox Business programındaki konuşmaları oldu.

Programın sunucusu Liz Claman, Ripple’ın XRP’nin çoğuna sahip olduğunu ve zaman zaman piyasaya sürdüğünü belirtti. Piyasa çoğunluğunun Ripple’ın elinde olmasından kaynaklı XRP’nin fiyatını da kontrol etme gücü olduğunu söyleyen sunucu, bu açıdan XRP’nin para birimden ziyade bir varlık olduğunu söyledi.

Brad Garlinghouse’ın cevabı ise şu şekilde oldu. XRP, Ripple’ın kurulmasından daha önce oluşturulmuş bir varlık ve Ripple’ın ilk coin arzı (ICO) gerçekleştirmediğine dikkat çekti. Garlinghouse, şirketin elinde yüklü XRP olması nedeniyle XRP’yi Ripple’ın menkul kıymeti saymanın, petrolün Exxon’un veya altının büyük madencilik şirketlerinin menkul kıymeti olduğunu söylemekle aynı şey olduğunu dile getirdi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.