Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlü Hakkında Suç Duyurusu!

Aralarında mankenlerin ve 1 ekonomistin bulunduğu 20 ünlü hakkında, Thodex reklam anlaşmalarından dolayı mal varlıklarının incelenmesi talebinde bulunuldu.

Gelen bir ihbarda Fatih Faruk Özer‘in Türkiye’deki kız arkadaşıyla görüştüğü ve bu kız arkadaşının Thodex’in reklamlarında oynadığı söyleniyor. Yetkililer Özer’in yaşadığı rezidansa girip çıkanların kontrolünü sağlayarak şüpheli kız arkadaşın kimliğini tespit etmeye çalışacak.

CNN Türk’ten Ceylan Sever’in haberine göre, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan suç duyurusu sonucunda Thodex’in reklamlarında oynayan ünlüler ve ‘paranızı bu borsaya yatırın’ diyen ekonomistlerin banka hesaplarının incelenmesini istedi.

Aralarında ekonomist Erkan Öz ve mankenler Ebru Şallı, Özge Ulusoy, Burcu Esmersoy, Deren Talu gibi birçok ünlünün olduğu grubun Faruk Fatih Özer ile arasındaki görüşme kayıtlarının incelenmesi istendi.

thodex3
Thodex Reklamında Oynayan 20 Ünlü Hakkında Suç Duyurusu! 3

 Thodex mağdurlarının avukatı Sinan Keskin, ‘Özer ile irtibat halinde olan ve kamuoyuna mal olmuş çeşitli kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunduk.‘ dedi.

Thodex Olayı Nedir? Thodex Vurgunu Hakkında

20 Nisan 2021’de hizmeti kesintiye uğrayan Thodex önce siteye bakım yapılacak diyerek sistemleri kapamıştı. Sonrasında ise yapılan açıklamada bir kuruluşun şirkete yatırım yapmak istemesi sebebiyle teklifin değerlendirilme aşamasında olduğu söylendi. Ardından devir işlemleri bitene kadar alım-satım işlemlerinin durdurulduğu bilgisi verildi. Devir işlemleri bittiğinde tüm kullanıcılara haber verileceği ve internette yapılan olumsuz haberlere itibar edilmemesi de istenmişti. Fakat olumsuz haberler artınca savcılık Faruk Fatih Özer‘i ifadeye çağırdı. Yapılan kontroller sonucunda Faruk Fatih Özer‘in 20 Nisan 2021 saat 17:57’de İstanbul Havalimanı’ndan ülkeyi terk ettiği tespit edildi. Bu tespit sonucunda yüz binlerce mağdurlara yapabilecekleri şeyler anlatıldı. Bu yollardan ilki savcılığa suç duyurusunda bulunmak ve ikincisi ellerindeki miktara göre tüketici heyeti yada tüketici mahkemesine başvurmak.

Yapılan ilk hesaplamalarda kaybın 2-10 Milyar dolar arasında olduğu düşünüldü ve tüm haberlerde bu şekilde çıktı. Bu miktarın kesinliğini tam olarak öğrenmek için işin ehli kişiler harekete geçti.

Thodex Vurgunu İçin Araştırma Heyeti Kuruldu!

Muhabbit‘in kurucusu ve kripto para konusunda Türkiye’nin öncü isimlerinden olan Squanch ya da gerçek ismiyle Dr. Aytunç Yıldızlı birçok analistle beraber çalışarak ne kadar para kaçırıldığını araştırmaya başladı. Yapılan araştırmalar sonucunda hesaplardan alınan paranın 108 milyon dolar değerinde olduğu ortaya çıktı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.