Tradingview Glassnode Verilerini Entegre Etti!

En güncel hisse senedi, kripto para ve teknik analiz veri sağlayıcısı TradingView, daha verimli kullanım hizmeti sağlamak için, Glassnode‘un blok zincir verilerini sitesine entegre ettiğini açıkladı.

Tradingview Hakkında

Tradingview, kripto para, borsalar, altın ve döviz gibi yatırımlarla ilgilenen kullanıcıların en sık kullandığı sosyal topluluk platformu ve finans ağıdır. Son aylarda TradingView ekibi, yüzlerce yıllık veriyi kendi tabanlarına eklemeyi başardı. Mesela tüccarlar artık 180 yıl öncesindeki altın fiyatını grafik haline getirebilirler. Ayrıca Coca-Cola ve IBM gibi 50 yıldan fazla geçmişi olan büyük şirketleri de listeleyebilirler.

Glassnode Hakkında

Glassnode ise, dijital varlık sahiplerine gelişmiş zincir içi ölçümler ve araçlar sağlayan bir blockchain veri sağlayıcısıdır. Her geçen gün gelişen ve genişleyen açık kaynaklı bir veri tabanı oluşturan Blockchain teknolojisini kullanan Glassnode, bu verileri toplayıp, kullanıcılara sunar ve piyasalarda değerlendirilmesine olanak sağlayarak, doğruluğunu ve güvenilirliği artırırır.

TradingView kullanıcıları tarafından entegrasyon kullanımı ise oldukça basit. Arama kutusuna “GLASSNODE:XTVC” ön ekini, ardından istenilen ticker’ı ve ardından ilgilenilen metrik girilir. Mesela, Bitcoin’in blok yüksekliğiyle ilgileniyorsanız, arama satırınız şöyle olmalıdır: “GLASSNODE:XTVCBTC_BLOCKS”.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.