Twitter’da Bitcoin ile Bahşiş Dönemi Başlıyor

Twitter, yaptığı basın açıklamasında 23.09.2021 tarihi itibariyle Bitcoin ile ödemelere başladığını duyurdu. Öncelikle İOS platformu için kullanıma sunulan özellik ilerleyen zamanlarda Android içinde kullanılabilecek.

Şirket duyurusunda şunları açıkladı:

Bitcoin küresel engeller olmadan çalışıyor ve kripto para girişimlerinin merkeziyetsiz haberleri geliştireceğine yardımcı olacaktır.

Twitter, Bitcoin bahşişleri için iki kullanım yolu sundu. Bu yollardan ilki Square’s Cash App ve Go Fund Me menüleriyle ödeme yapma. Bu yöntem kullanıcılara Bitcoin adreslerine bahşiş yollama veya itibari para yollama imkanı sunuyor.

Diğer yöntem ise Lightning Network tabanlı bir uygulama olan Strike’ı Twitter’a entegre etmek. Kullanıcılar Bİtcoin adreslerini profillerine ekleyebilecekler. Bu ödemelerden Twitter herhangi bir kesinti uygulamayacak.

Twitter son zamanlarda topluluklar için ödeme yöntemlerini geliştirmeyi hızlandırdı. Bu ödeme yöntemleri sayesinde kullanıcılardan yaptıkları etkinliklerden ödeme alabilecekler.

Twitter attığı tweet serisinde işlemlerin nasıl yapıldığını açıkladı;

Twitter NFT’lerin Doğrulanması Üzerine Çalışmalar Yapıyor

Twitter’ın dün yaptığı açıklamada NFT koleksiyonlarını doğrulamaları üzerine çalıştıklarını duyurdu. Yapılan çalışmalar sonucunda NFT koleksiyonları, sosyal medya platformları üzerinde gösterilebilecek.

Ayrıca yukarıdaki tweeti paylaşarak sizin için ‘Twitter NFT’leri’ adında paylaşımda bulundu. Ama paylaşımın detayları ve bu NFT’ler ile ne yapılabileceği hakkında bilgi verilmedi.

Twitter yöneticisi Esther Crawford şu açıklamalarda bulundu:

Twitter, kullanıcıların Bitcoin cüzdanlarını bağlayarak NFT’lerini takip etmesini ve başkalarına göstermesini sağlayacak. Bu eserine imzasını atmış bir sanatçıyı desteklemenin yoludur.

Bu ayın başlarında Twitter’ın bu özellik için, Bitcoin Lightning Network ödemelerini test ettiğine dair görüntüler sızmıştı. O sırada şirketin Strike entegrasyonunu kullanacağı iddia edilmişti. Bir Twitter yetkilisinin The Block’a yaptığı açıklamada Strike’ın kullanılacağı doğrulandı.

Bu haber sonrasında Bitcoin hareketlenerek 44.900$’a kadar çıktı. Sonrasında da Çin haberiyle tekrar düşüşe geçti.

Twitter Spaces Nedir?

Şirket ayrıca bazı ürünlerin geliştirileceğini duyurdu. Planlar arasında Twitter Spaces‘ı kullanan kişilerin tweet karakter sayısını 280’e kadar çıkarmak var. Twitter Spaces, twitter’da kısa süre önce çıkan sesli konuşma odalarıdır. Takipçi sayısı 600’den fazla olan hesaplar bu odalardan açabilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.