Ünlü Milyarder Ray Dalio: Nakit Para Yerine Kripto paralara Yönelin!

Ünlü Milyarder Ray Dalio geçtiğimiz günlerde elinde Bitcoin ve ETH tuttuğunu açıkladı. Ayrıca Dalio yatırımcılara ellerinde nakit para tutmaktansa kripto paralara yönelmeleri noktasında tavsiyelerde bulundu.

Amerikalı bir milyarder ve önde gelen bir hedge fon yöneticisi olan Ray Dalio, kripto paraları portföy çeşitlendirme için iyi bir araç olarak nitelendiriyor. Bridgewater Associates’in Kurucusu ve Ortak Yatırım Sorumlusu olan Ray Dalio, nakitin satın alma gücü gün geçtikçe azaldığını düşünmektedir.

Ray Dalionun, Yahoo Finance ile yaptığı bir röportajda şunları dile getirmiştir:

Elimde tuttuğum Bitcoin miktarını vermeyeceğim ama biraz Ethereum da sahibiyim. Nakit paranın değerinin reel olarak değer kaybettiği bir ortamda kripto paraları alternatif olarak görüyorum. Son 10 yıldır bu programlamanın hala ayakta kalması ve bu kadar benimsenmesi çok etkileyici bir durum.

Röportaj sırasında enflasyon ile ilgili soruları ise şöyle cevapladı:

Enflasyon konusunda büyük endişelerim var. Çünkü bütçelenmesi gereken para ve kredi miktarlarında büyük artış var. Şu zamanda nakit para tutmak çöp tutmak gibi. Çoğu yatırımcı nakit parayı güvenli yatırım olarak düşünüyor. Bence nakit tutmak en kötü yatırımdır. Her geçen günde satın alma gücünü kaybeder. Nakit, bu yıl olduğu gibi diğer yıllarda da enflasyona karşı yüzde 4 veya 5 değer kaybedecek. Bu yüzden yatırımlarınıza dikkat edin.

Milyarde Ray Dalio Kripto Paralarla İlgili Övgülerin Yanında Uyarılarda da Bulundu!

Kripto paralarla ilgili gelecek günlerde bazı sıkıntılar oluşabileceğini de dile getirirken. Gelecekte hükümetler için bir tehdit unsuru oluşturabileceği için her ülkede olmasa bile bazı ülkelerde yasaklanabileceğini düşünmektedir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.