Uzun Vadede Coinden Kazanmak Mümkün mü?

İlk BTC ile pizza siparişi verildiği günden bu yana her zaman için Bitcoin üzerinden para kazanıp, kaybeden yada kazanmayı başaramayan birileri mutlaka hayatımıza girmiştir. Bu konuda her zaman için anlatılan pek çok hikâye vardır.

Peki ama anlatıldığı gibi gerçekten uzun vadede coinden kazanmak mümkün müdür? Bu konuda  derinlemesine araştırma yapmak, analizler çıkarmak ve diğer seçeneklere yoğunlaşmak bir yana sadece yatırım yaparak coin kazanmak ne kadar mantıklı? Bu sorunun cevabını birlikte inceleyelim.

Bu içerikte yer alan bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

Uzun Vadeli Coin Yatırımları

Öncelikle şu konuda anlaşalım. Yatırım yapılan tüm coinler sansasyonel bir değer kaybı yaşamadıklarında zaten dolara bağlı olduğu için hareketlerini bu yönlü olarak devam ettirirler. Bu da orta uzun vadede coinler açısından büyük bir fark olarak ön plana çıkar.

Bizim en büyük avantajımız ise coin yatırımları söz konusu olduğunda, hızlı, kesintisiz ve yerinde borsalarla al sat yapıyor olmamızdır. Bu hız bazen bizim yanımızda olurken bazen zarar etmemize de neden olabilmektedir.

trading 6531134 640 1

Sadece Coin Alıp Beklemek

Al ve bekle taktiği çoğunlukla sabırsızların yapabileceği bir taktik değildir. Bu konuda gerek bilgisayar programları ile gerekse gerçek denemelerle pek çok farklı senaryo ortaya çıkarılmış olup, coinlerin hızlı hareketlerinde alıp sürekli olarak beklenmesi çoğunlukla başlandığı noktalara geri dönüşle sonuçlanabilir.

Oldukça Farklı – Yeni Projeler

Bazı coin projeleri ise bir dönemin imkansızı başka bir deyiş ile hayallerinden bile daha öte bir konumda yer almaktadır. Örneğin günümüzdeki metaverse coinleri bundan beş sene önce son derece mantıksız projelerdir. Yine NFT borsalarının kendi tokenleri de aynı şekilde hareket seçeneği sunmaktadır. Bu sebeple ileriye dönük şu an için bize saçma gelen pek çok projenin kazandırma ihtimali de unutulmamalıdır.

Bu gibi konu başlıkları bir arada incelendiği zaman uzun vadeli bir şekilde kazanç elde etmek mümkün olabilir. Sizin için internette yer alan tüm haberlere inanmamanızı ve biraz beklemenizi tavsiye etmekle birlikte kısa süre içerisinde kazanç beklemektense orta uzun vadede beklemenin daha akıllıca olduğu unutulmamalıdır.

Her zaman için işinin uzmanı olan borsalarla çalışmanız paranızın korunması açısından daha güvenli liman olacaktır. Kaldığınız yerden kaliteli ve ayrıcalıklı bir şekilde hizmet sunan bu adreslerden alım yaparak bir süre pusuda beklemeyi deneyebilirsiniz.

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?

Sonraki süreç içerisinde canınızı sıkmamak adına her zaman için dengeli coin alım işlemi yapabilirsiniz.

Mevcut coinlerin projelerini ve çalışma alanlarını gözden geçirmeniz tavsiye edilir. Projelerine göz attığınız coinler sizin için daha mantıklı bir imkan sağlayacaktır. Uzun vadeli değerlendirdiğiniz coinlerinize devamlı olarak göz atmanız sizi yoracaktır. Onun yerine bir süre yatırım yaptıktan sonra beklemeniz daha mantıklıdır.

Her geçen gün yeni bir coin – token yada proje ön plana çıkar. Bunların her birine yatırım yapmanız ne yazık ki mümkün olamaz. Bunun yerine devamlı olarak araştırma yapmanız ve yaptığınız bu araştırmalara göre yol haritası belirlemeniz daha yerinde bir karar olarak dikkatleri üzerinde toplayacaktır.

Bir de ne olduğu belli olmayan, kazanç vaat eden ama projesi olmayan, gereksiz kalabalık Telegram gruplarında yapılan yorumlardan ve tüm bu seçeneklerden uzak durmanızı öneririz.

Kesinlikle internet üzerinden yatırım tavsiyesi almamalı ve aldığınız coinin genel projesinden emin olmadan işlem yapmamanızı öneririz. Bu konuda kısaca kendiniz eğitim alarak projelere hızlı bir şekilde ulaşmanız da mümkün olabilir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.