Verifone, Kripto Para Ödemeleri İçin BitPay ile Ortaklık Yaptı

Verifone, BitPay ile ortaklık kurduktan sonra müşterilerine dijital varlık ödeme seçenekleri sunacak.

Amerikan fintech şirketi Verifone, Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay ile iş birliği yaparak müşterilerine kripto para ödeme seçenekleri sunacak. Hizmet, başlangıçta yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtılacağı için bu yıl içinde 2021’de kullanıma sunulacak.

Kısa süre önce bir basın açıklamasına göre, çözüm, müşterilerin Verifone’un ABD’deki mağaza içi ve e-Ticaret Bulut Hizmetleri platformlarında kripto para birimi yerleşimleri kullanmasına izin verecek.

Teklif ayrıca tüccarların müşteri tabanlarını genişletmelerini ve dijital varlık kabulünü teşvik etmelerini sağlayacaktır. Kripto para ödemeleri doğrudan Verifone’dan geleceği için BitPay ile bir hesap açmalarına gerek kalmayacak.

Başlangıçta hizmet, piyasa değerine göre en büyük altı kripto para birimini ve beş USD sabitlenmiş sabit para birimini içerecek.

Bunlar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Gemini dolar (GUSD), USD Coin (USDC), USD Ortakları LP (USDP), Dai (DAI) ve Binance USD (BUSD).

Yeni teklif özelliğini kullanmak isteyen tüketicilerin, bir Verifone cihazında BitPay, BlockchainCom, BRD veya Metamask gibi tercih ettikleri kripto para cüzdanlarını seçmeleri ve ödeme sırasında ekrandaki QR kodunu taramaları gerekecek. Bu yapıldıktan sonra Verifone, paraları fiat (itibari) para biriminde tüccarların banka hesabına aktaracak.

BitPay’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Stephen Pair, Verifone’un ticari tabanının kripto para birimi trendine katılmakla ilgilenen önde gelen markaları içerdiğini söyledi.

Verifone’daki APM’lerin Başkanı Jeremy Belostock da “kripto para ödemeleri trendinin bu yıl patladığını” belirtti ve şunları ekledi:

“Birlikte tüccarlar için tüm olası zorlukları çözdük, Fiyatlarda oynaklık veya dolandırıcılık ya da ters ibraz riski yok, tüketiciler düşük uygulama maliyetlerini ve ödeme deneyimlerini sorunsuz bulacak”

Jeremy Belostock

BitPay’in Önceki Ortaklıkları


Yakın bir zaman önce teknoloji devi Apple, kullanıcılarına Apple Pay aracılığıyla Bitcoin harcayabileceklerini duyurdu. Şirket, Apple Cüzdan‘a eklenebilen BitPay kartları aracılığıyla Bitcoin kullanılabileceğini açıkladı.

Amerikan emlak yönetim firmalarından biri olan Magnum Real Estate Group, alıcıların 29 milyon dolar değerindeki dükkanları satın almaları için Bitcoin kullanmalarını sağladı. BitPay ise kripto para işlemlerini işleyecek.

Yine yakın tarihli bir başka ortaklık, e-ticaret portalı SHOP.com ile gerçekleşti. Bu ortaklıkla müşterilerin Bitcoin ve diğer altcoinlerle alım yapması sağlandı.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.