Waggle Network, 3 Milyon Dolarlık Tohum Yatırım Topladı!

IDO sonrası tokenler için likiditenin kilidini açan bir zincirler arası (crosschain) protokol olan Waggle Network, GBV, SVC, Genesis Block Capital, Basics Capital, Bixin Ventures, NGC, AU21, Gate.io labs, MEXC, HG Ventures ve Spark Digital dahil önde gelen birçok yatırımcı tarafından 3 milyon dolarlık bir tohum yatırım (seed round) topladığını duyurdu.

Waggle Network, ayrıca şirketin çoklu zincir (multichain) yaklaşımını geliştirmeye yardımcı olmak için; Solanium, Occam ve Poolz.finance gibi stratejik ortakların yanı sıra medya ortakları; Minted Labs, ODaily, CrryptoTimes, Bitcoin Addict ve Bigcoin Vietnam‘ın kendilerine katıldıklarını duyurdu.

Waggle Network’un kurucu ekibi, Waggle’ın yaratılmasına neden olan bazı önemli açı noktalarıyla ilk elden deneyimin yanı sıra, DeFi alanında da yoğun bir deneyim vadediyor. Bilindiği gibi geleneksel olarak, projelerin IDO’larından sonra fon toplamak için sınırlı alternatifleri vardır. Buna göre birçok proje, kurumsal ortaklarla yapılan OTC anlaşmaları aracılığıyla fon toplar ve bu anlaşmaların likit olmaması için bazen onlara uygun olmayan satış koşulları sunar.

Waggle Network, işte bu açı noktalarını ve toplulukların da bu projelere olan tutkusunu fark etti. Bu nedenle, topluluklar ve kripto varlık piyasasındaki verimsizlik arasında köprü olmak ve projenin kendi topluluğu aracılığıyla kaynak yaratmasını kolaylaştırmak için kuruldu. Waggle Network, projelerin inovasyonlarını ilerletmesi için likiditenin kilidini açmakla kalmıyor, aynı zamanda şirket, daha önce kurumsal yatırımcılara özel olan anlaşmaları da topluluğa getirmiş oluyor.

VC fonu AU21‘den bir temsilci,

Kripto varlık piyasası büyüdükçe ve alandaki teknolojik yenilikler zirve yaptıkça, kilitli ve kısıtlı tokenlerin, patentli bir şekilde kamu piyasalarında değerlendirilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Waggle Network, potansiyel yatırımcılar için proje kalitesini yakından takip ederken, proje ekipleri tarafından tutulan varlıkların ihtiyacı olan likiditeyi sağlıyor.

Ayrıca Genblock Capital‘den bir temsilci şunları ekledi:

Hak edilmiş tokenlerden (vested token) değerin kilidinin açılmaması, birçok proje kurucusu ve ilk destekçisi tarafından paylaşılan bir zorluktur. Genblock, proje kurucularının likit olmayan kazanılmış tokenlerinden sermayeye erişmelerini sağlayacak protokolleri ve araçları oluşturan Waggle Network’deki ekibi desteklemekten heyecan duyuyor. Bu, erken aşamadaki projeler için yeni bir finansman kaynağı sağlamanın yanı sıra, perakende topluluklar için özel satışlara erişimi de genişletecektir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.