XRP, GME İle Ortaklığını Duyurdu!

XRP’nin geliştiricisi olan Blockchain firması Ripple, Global Money Express (GME) ile ortaklık kurduklarını ve GME’nin, küresel finans ağları RippleNet‘e katıldığını açıkladı. Açıklamanın ardından XRP, çarşamba günü (11.08.2021) büyük bir perakende yatırımcı talebi gördü. XRP, 15 Haziran 2021’den bu yana ilk kez 0,90 $ fiyat seviyesine dokundu.

GME Anlaşmasının Ardından XRP Fiyatında Artış Gözlendi

Coinmarketcap verilerine göre, XRP’nin fiyatı 11 Ağustos’ta 0,90 dolar ile son zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için 40 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı. Ayrıca XRP son 24 saatte yaklaşık %10 arttığı için, ilk 10 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimlerinin arasına girdi.

Son yedi günlük verilere göre XRP’nin fiyatı %25’ten fazla artış gösterdi. XRP artık kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin yaklaşık %2’sini oluşturuyor. 2021’in başından itibaren XRP verileri yaklaşık %300’lük bir artış gösteriyor. Ripple’ın bu son ortaklığı, XRP’nin fiyat artışının önemli bir nedeni oldu. Ayrıca Blockchain şirketi Ripple, GME ile yapılan bu ortaklığın Asya’da RippleNet‘in benimsenmesini artıracağını belirtti.

GME, Güney Kore’deki en büyük banka dışı havale hizmeti sağlayıcılarından biridir. GME’nin RippleNet ile anlaşmasının ardından, Tayland’ın en eski bankası olan ve uzun süredir de Ripple ortağı olan Siam Ticaret Bankası da GME ile teknik bağlantıya geçerek, Güney Kore’den yapılacak ödemeler için sistemini açtı. GME yaptığı basın açıklamasında;

“Ripple’ı ortağımız olarak seçmemizin ana nedeni, RippleNET ile 1-2 hafta içinde yeni ortaklarla anlaşıp, yeni ülkelere giriş yapabilme şansı elde edebilmemiz oldu. Bu durum bizim işlem sürelerimizi oldukça kısalttı ve rakiplerimize karşı ciddi bir avantaj sağladı” dedi.

RippleNet ve XRP’nin Adaptasyonu


Ripple, RippleNet ve XRP‘nin benimsenmesini artırmak için 2021’de birkaç ortaklık kurdu. Temmuz 2021’in son haftasında Ripple, RippleNet’in Japonya’daki ilk canlı İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmet uygulamasının lansmanı için Japon SBI Remit ve Filipinler merkezli Coins.ph ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple, yakın tarihli XRP Piyasa Raporunda, 2021’in ilk üç ayında XRP talebinde yüksek bir artış olduğunu bildirdi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.