Yeni Bir Luna mı Doğuyor? Korkutan Grafik!

Öncelikle bitcoin dünyasında olan gerileme pek çok coinin ciddi anlamda değer kaybetmesine neden oldu. Söz konusu olan altcoinler olduğunda bu düşüşler çoğu zaman normal karşılanırdı. Yalnız bu sefer düşüş çok uzun bir sürece yayılınca ve bazı projeler dayanamayınca bu sefer korkular giderek artmaya başladı.

Luna Projesi Bir Aldatmaca mıydı?

Amerika’dan bir senatör Luna projesinin insanları tuzağa düşürmek amaçlı tasarlandı ve detaylı bir şekilde araştırılması gerekir şeklinde açıklama yaptıktan sonra Luna projesine yeniden yoğunlaşıldı. Düşüşün altında yatan nedenler pek çok kişi tarafından açıklanabilir şeklinde olsa da uzun vadede sorununun daha önceden planlandığını düşünenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla oldu.

Yeni bir LUNA’mı doğuyor? Sorusunun cevabına ulaşmak için öncelikle LUNA benzeri bir destek projesine göz atmak gerekmektedir. LUNA’nın yapısı itibariyle Terra USD’nin emniyet coini olarak kullanılacağı herkes tarafından bilinmekteydi. Yalnız bu kadar büyük bir düşüşün ve geri çıkışın faturasının tamamen LUNA’ya yüklenmemesi gerektiğine dair pek çok yorum bulunmaktadır.

Başka Bir Düşüş Hikayesi Başladı

Coin piyasasında sert düşüşler yaşanırken, merkeziyetsiz finans hareketleri arasında yer alan DFI Money içinde zor bir süreç yaşandı. Yatırımcıları LUNA hareketinin ardından çok tedbirli yaklaşması da düşüşe geçen bu coinin yeniden hareketlenmesinin önüne geçti.

luna coin

Bir Söylenti Büyük Bir Sorun Haline Geldi

Hacminde düşüş yaşanması YFII’ın biraz geriye gelmesine neden oldu. Birden fazla twitter hesabından yapılan açıklamalarla birlikte Yeni Bir Luna mı Doğuyor? Sorusu çok sık sorulmaya başlanınca büyük bir panik ortamı oluştu ve yatırımcılar hızlı bir şekilde YFII’dan çıkmaya başladılar. Şimdi ise bu dalganın büyük bir tsunamiye dönüp dönmeyeceği merak konusu…

Hatırlarsanız daha öncesinde DFI Money projesinin mahkemesinin bir süredir sürdüğünün altını çizmiştik. Şimdi 25 mayıs itibariyle tüm bu suçlamalar kesin olarak düştü. Buna rağmen YFII tokenin maliyeti de hızı bir şekilde düşmeye başladı.

Bu düşüş o kadar büyük bir hızla sürdü ki 1.500 dolar sınırından 350 dolar sınırına ulaşması 10 dakikadan biraz daha fazla sürdü. Bu işlemin sonunda ise coinin piyasadaki toplam değerinin %70’inden fazlasını kaybettiğini söyleyebiliriz.

Destek Çıkan Yatırımcıları da Var

Bu içeriği yayına hazırlarken bile YFII’ın hareketlerinin yukarı – aşağı çizgisinde devam ettiği gözlerden kaçmamaktadır. Bu sebeple hızlı bir hareket söz konusu olduğunda yatırımcıların aklında hep aynı soru işaretleri ortaya çıkıyor.

Bu coin hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve hareketlerini detaylı bir şekilde yorumlamak için bir süre daha bekleyeceğe benziyoruz.

Benzer Coinler Hakkında

Şu ara %50 civarında hacim kaybına uğrayan tüm coinler için yeni bir Luna vakası ile karşı karşıya mıyız? Soruları çok sık sorulmaya başlanıyor. Oysa ki tüm bu hareketlerin hepsinin LUNA’ya benzer olmasına rağmen temel de bazı farklılıkları olduğu da unutulmamalıdır.

Burada şuna dikkat etmek gerekir ki, LUNA’da sistemin kendisi çöküş için kurulmuş bir proje olarak dikkat çekmekteydi. Günümüzde ise tüm coin piyasasında yaşanan ciddi hareketlerin farklı şekillerde yorumlanması da mümkün olmaktadır. Siz de LUNA projesi ile ilgili daha derinlemesine araştırma yapmak ve özelliklerine göz atmak için adresimizde yer alan bölümlere kısaca bakabilirsiniz.

Luna’nın ilerleyen dönemlerde tekrar eski haline dönüp dönmeyeceği belirsizliğini korurken piyasada LUNA ile aynı sistem üzerinde hareket eden pek çok coin olduğu da unutulmamalıdır.

Sorumluluk Reddi: Adresimizde yer alan coinlerle alakalı yazılar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.