Yüzde 45.000 Kar Sağlayan Squid Game Token Satılamıyor

Aynı adı taşıyan Netflix dizisinden esinlenen yeni bir token olan Squid Game (KALAMAR), bu haftanın başlarında piyasaya sürüldüğünden beri % 45.000 büyüme kaydetti, ancak birçok yatırımcının tokenı satamadığı bildirildi.

Büyük kripto para izleme sitesi CoinMarketCap, web sitesinde SQUİD token hakkında bir uyarıda bulundu.

“Kullanıcıların bu tokenı Pancakeswap’ta satamayacaklarına dair çok sayıda rapor aldık. Ticaret yaparken lütfen dikkatli olun”

CoinMarketCap

CMC’ye göre, PancakeSwap, bu yazının yazıldığı sırada SQUİD ticareti için mevcut olan tek pazar. Token 5.71 $ ‘dan işlem görüyor ve günlük 7 milyon dolarlık işlem hacmi ile CMC’nin en iyi kazananları arasında yer alıyor.

SQUİD’in akıllara durgunluk veren büyümesinin ortasında, tokeni satamama raporlarıyla birleştiğinde, kripto para topluluğundaki bazı meraklılar bu yeni tokenın bir aldatmaca planı olacağını iddia ettiler.

Twitter kullanıcısı Crypto Tyrion, web sitesinde adı geçen Squid Game token kurucularının büyük profesyonel ağ Linkedın’de olmadığını gözlemledi. Ayrıca Squid Game token’ın Twitter yorumlarını engellediğini de vurguladılar. Kripto Tyrion, ”Yüzde 100 rug pull” dedi.

Bazı gözlemciler ayrıca Squid Game token’in teknik incelemesinde zayıf dilbilgisi, yazım hataları ve “doğrulanması imkansız” iddialar da dahil olmak üzere belirgin sorunlara dikkat çekti. Popüler aldatmaca kontrol kaynağı Scamadviser’a göre, Squid Game token’in web sitesi şüpheli ve 100 üzerinden 45’lik bir güven puanı var.

Squid Game token fikri, oyuncuların büyük bir ödeme umuduyla ölümcül oyunlar oynamak için hayatlarını riske attığı Netflix’in dizisinden ilham alıyor. Tokenın, oyuncuların para ödülü kazanmak amacıyla altı çevrim içi oyuna katılmalarına izin verdiği söyleniyor.

Cuma günü CMC, Squid’in mitinginin, projenin whitepaper’ında açıklanan Squid Game oynamanın SQUİD holdings gereklilikleri nedeniyle çoğu katılımcı için uygun olamayacağı anlamına gelebileceğini belirten bir yazı yayımladı. Bu nedenle, altıncı, son oyun, oyuncuların yazı yazıldığı sırada 80.000 doların üzerinde olan 15.000 SQUİD tutmasını gerektirecektir.

CoinGecko: Bize göre Squid Bir Aldatmaca!

CMC’nin en büyük rakibi CoinGecko Squid’den uzak durmayı tercih etti.

“Bu token listeleme kriterlerimizi karşılamadı, bu nedenle Coingecko’da listelenmeyecek. Büyük olasılıkla bir aldatmaca ”dedi.

Ayrıca CoinGecko kurucu ortağı Bobby Ong, Coingecko’nun web sitesinde de belirtildiği gibi Squid Game token’in ortağı olmadığını vurguladı:

“Bu kesinlikle doğru değil! Biz ortak değiliz ve Squid Game’e bağlı da değiliz.” dedi.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.