Wormhole Network, Ethereum ile Solana Arasında Köprü Kurdu

17 Eylül 2021 Cuma günü Wormhole Network, Ethereum ile Solana arasındaki köprüyü Solana hayranlarına sundu. Böylelikle blockchainler arasında varlıklar transfer edilebilir. Yapılan duyuruyla Solana destekli olan 4 milyar dolardan fazla kilitli değere sahip Saber’in Wormhole’un V1’den V2’ye geçişini destekleyeceği belirtildi.

Wormhole Network cuma günü Wormhole Token Köprüsünü duyurdu. Twitter ile yapılan duyuruda şunlar açıklandı:

Wormhole Token Köprsüyle Ethereum ile Solana blockchainlerini bağladığımız için çok heyecanlıyız. Öncelikle yakında desteklenmeyecek olan Wormhole V1’den Wormhole V2’ye dijital varlıkları taşıyacağız. Wormhole V1’den taşınacak 250 milyon dolarlık dijital varlık var.

Sanctor Capital’in ev sahipliği yaptığı bir panelde Yearn Finance projesi kurucusu Andre Cronje, bu köprülerin öneminden bahsetti:

Bu büyük anlara dikkat çekemesem de, iki blockchainin birleştirilmesi çok önemli bir olay. Farklı blockchainleri, onları DeFi ekosistemlerini ve NFT’lerini birleştirerek büyütmek daha fazla insanın ilgisini çekmektir.

Solana İDO’ları Taleple Patladı, Sabre TVL 4 Milyar Doları Aştı

Solana’nın fiyatının dikkat çekici şekilde artması ve birkaç ayda hızlı gelişmesi çok dikkat çekti. SOL tabanlı ilk dex tekliflere ve IDO’lara talep aşırı derecede arttı. Bu projelerden bazıları Matrixetf, Parrot Protocol, Solanium, Grape Protocol, Boca Chica’dır.

Sabre’nin 4 milyar dolarlık TVL’si ve Serum, Raydium, Orca, Mango Markets ve Oxygen gibi projeleri var. Cope, step finance, maps.me, kin, ve bonfida gibi tokenlar SOL müşterilerinin dikkatini çekti.

Solana geçtiğimiz yıl boyunca %5,504 büyüdü. Dünya genelinde ağında bulunan kripto varlık açısından 7. sıraya yerleşti. Coingecko verilerine göre şu anda piyasa değeri 48.4 milyar dolar ve piyasada 296,830,872 SOL bulunuyor.

Wormhole Network Nedir?

ERC-20 ile SPL token arasında köprü görevi görecek olan bir platformdur. Wormhole bir blockchain ağı değildir. Olmasına gerekte yok. Köprü kurduğu blockchainlerin uzlaşmasına ve sonuçlandırmasına güvenebilir.

Wormhole, var olan proje, platform ve toplulukların tokenize edilmiş varlıklarını Solana’nın yüksek hızını ve düşük işlem ücretini kullanmasını sağlıyor.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.