TrueUSD (TUSD) Nedir?

TrueUSD, USD destekli bir ERC 20 stablecoin’dir. Tamamen teminatlı, yasal olarak korunan ve üçüncü taraf onayları ile şeffaf bir şekilde doğrulanır. TrueUSD, 2018’in başlarında tanıtıldı. Basit, şeffaf ve güvenilir stablecoin olması amacıyla tasarlanmıştır. Bu nedenle, gizli bir banka hesabı veya herhangi bir özel algoritma kullanmaz.

TrueUSD, karşı tarafın anlaşmayı bozma riskini azaltmak ve token sahiplerine suiistimale karşı yasal koruma sağlamak için birden fazla emanet hesabı kullanır. TrueUSD, Trust token platformunda oluşturulan ilk varlık tokenıdır.

TrueUSD’nin ABD dolarını tutanlar, farklı güvenilen şirketlere ait çeşitli banka hesaplarına dağıtılır. İlgili taraflar teminatlı varlıkları günlük olarak yayımlamak ve aylık denetimler yapmak üzere bir anlaşma imzalamışlardır. Token, karşı tarafın anlaşmayı bozma riskini azaltmak ve sahiplerini hırsızlığa karşı yasal olarak koruma sağlamak için birden fazla emanet hesabı kullanır.

TrueUSD’nin yapılma amacı:

  • Alım-satım yapanlar ve borsalar: TrueUSD, piyasa oynaklığına karşı korunmak ve BTC / ETH satın almadan pazarlara girmek için harika bir araçtır.
  • Ana akım ticareti: Her gün insanlar ve işletmeler, büyük fiyat dalgalanmalarına maruz kalmadan blockchain teknolojilerinin sunduğu avantajlardan yararlanabilir.
  • Gelişmekte olan ekonomiler: Gelişmekte olan piyasalar ticaret için istikrarlı para birimleri kullanabilir.
  • Uzun vadeli finansal sözleşmeler: Krediler, maaşlar veya tahmin piyasaları gibi uzun vadeli finansal sözleşmeler.
  • Finansal kurumlar: Kripto piyasalarında işlem yapmak için güvenilir bir varlık kullanabilirler.

Trust Token Nedir?

Trust token, tokenize edilmiş kripto para varlıkları oluşturmak için kullanılan bir platformdur. Şirketin internet sitesinde verdiği örnekler şu şekilde; kiralık mülkler, devremülkler, küçük işletmeler, petrol, filmler, müzik, patentler ve daha fazlası gibi varlıkların tokenize edilebileceğini göstermektedir.

TrustUSD’nin Arkasındaki Takım Kimdir?

Ekip; Standford, UC Berkeley, PwC, Google ve Palantir’den deneyimli insanlarla dolu ayrıca destekçileri arasında Kurucular Fonu Angel, Stanford-STARTX ve Blocktower Capital yer alıyor. Şirketin çekirdeği dört kurucu ortaktan oluşuyor: CEO Danny An, CTO Rafael Cosman, COO Stephen Kade ve ürün stratejisti Tory Reiss.

TrueUSD (TUSD) Çalışma Mekanizması?

Tokenize edilen her True token varlığının düzgün işleyişinin anahtarı üçüncü taraf emanet hesaplarıdır. KYC ve AML gerekliliklerini geçen herkes, uygulamalarını kullanarak TrueUSD’yi satın alabilir veya kullanabilir.

Trust token, kendilerine token verilmesini engellemek için kamuya açık denetlenmiş akıllı sözleşmeler kullanır. Para Trust token takımının eline bile değmiyor. Bir emanet hesabı USD aldığında yeni TUSD otomatik olarak mint edilir. Bir kullanıcı USD’yi her kullandığında, eşdeğer miktarda TUSD hemen yakılır. Bu şekilde Trust token, emanet hesaplarındaki para ile dolaşımdaki TUSD arasında 1:1 USD / TUSD oranı sağlar.

Bir kullanıcı KYC / AML’yi her geçtiğinde, USD’yi doğrudan TrueUSD’nin güvenilir ortaklarından birine (Ethereum cüzdan adresiyle birlikte) gönderebilir. Fonlar emanet şirketi tarafından doğrulandıktan sonra API, TrueUSD’nin akıllı sözleşmesiyle etkileşime girer ve bu da 1:1 oranında tokena çevirir ve bunları ilgili cüzdana gönderir.

Tokenlar cüzdanınıza ulaştığında, ihtiyacınız olan her şey için kullanılabilirsiniz. TrueUSD tokenlerı, her iki dünyanın da en iyisini bir araya getiriyor (fiyatlarda istikrarı, güveni, düşük işlem ücretleri, hızlı aktarım süreleri ve kripto para birimlerinin küresel erişimi).

TUSD’yi ABD Dolarına geri dönüştürmek isterseniz, prosedürler tersten gerçekleşir. Kullanıcının hesabına itibari para aktarımını tetikleyen akıllı sözleşme adresine TUSD tokenları geri gönderilir. Bu sistem birden fazla API kullanarak, tokenların kontrolünü zahmetsiz ve önceki alternatiflerden üstün kılar.

USD ile TrueUSD satın alma ve geri ödeme için geçerli işlem ücretleri 75 ABD Doları veya % 0,1’dir. Ethereum cüzdanları arasında TrueUSD gönderilmesi işlem ücreti % 0,1 tutarındadır.

İşte TUSD token avantajlarının bir özeti:

  • Güvenilir Fon Yönetimi: TrueUSD sisteminin kurulum şekli, TUSD ağı üzerinden para bağlamak yerine, tasarım gereği ABD dolarını doğrudan emanet hesaplarıyla değiştirmenize olanak tanır.
  • Yasal Koruma: Şirket, emanet hesapları tarafından sağlanan güçlü yasal koruma ile birlikte gelen düzenli onayları yayınlar.
  • Tam Teminat: Bir TUSD tokenı her zaman emanet hesabı şirketinde tutulan USD ile teminat altına alınır. Kamuya açık denetlenen akıllı sözleşmeler tarafından yeni tokenlar mint edilir ve yakılır.
  • Düzenli Tasdik: Emanet hesaplarının tüm varlıkları, halka açık yayımlanan düzenlemelere tabidir.
  • USD’ye çevrilebilir: Trust token platformunda AML / KYC kontrolünden geçen herhangi bir kişi veya kuruluş TUSD’yi USD karşılığında kullanabilir. Ancak, minimum para çekme tutarı 10.000 ABD dolarıdır.

USD’ye bağlı stablecoin’lerle çalışırken önemli bir kural da, onları 1.05 $ ‘dan fazla kripto para birimi karşılığı satın almamaktır. Aksi takdirde, paranızı riske atmaya değmez.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.